Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

SARIKAMIŞ KÜTÜK EVİ

işgucsunum_30.jpg
   Kars İl Özel İdaresi tarafından 2016 yılında yapımına başlanan ve 2017 yılında hizmete açılan Sarıkamış Kütük Ev Sarıkamış Bayraktepe Kayak Merkezinin girişinde yer almakdadır.
Betonarme bodrum kat üzerine ahşap loğlardan inşa edilen yapı;bodrum,zemin ve arakatdan oluşmakda kayak kiralama merkezi... kişilik restoran biri süit olmak üzere toplamda 5 adet odası ve yatak kapasitesi ile hizmet veren kütük ev eşsiz Sarıçam ormanlarının temiz havasını ve kış mevsiminde kristal toz karla kayak apma imkanı konuklarına sunuyor.      Ana/ara taşıyıcı duvarları kolonları laminasyon tekniği ile birleştirilen ahşap loğlardan çatı taşıyıcı sistemi masif ahşap makaslardan oluşan kütük evde ayrıca deprem kuşağında yer almasından dolayı çelik elemanlarla yapılan güçlendirme bağlantıları bulunuyor.
sarkamıs4.jpg
   Yapımında kullanılan Finlandiya menşeli kutupçamı (arcticpine Pinus Syluestrcis ) dayanıklı yapısı ile em ısı yalıtımına yardımcı olurken hem konaklayanlar açısından temiz bir atmosfer sunuyor. Tüm yapı elemanları,doğramaları ve kaplamaları Finlandiya'nın Pudasjarvi şehrinde tam otomasyona sahip fabrikasında Avrupa Birliği Normlarına uygun olarak üretilen kütük ev aşağıdaki belgelere ve sertifikalara sahip;
  • PEFC Sertifikası 
  • COC Sertifikası
  • CE Sertifikası 
  • ETA Belgesi 
  • SFS Belgesi 
  • M1 Emisyon Sınıflandırma Belgesi    
sarkamıs.jpg   

 İşletmesi Sarıkamış Dağ A.Ş. tarafından yürütülen  Kütük Ev'e 0(474) 413 54 54 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilir ve rezervasyon yaptırılabilir.