Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

KARS'TA NEVRUZ BAYRAMI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLRE KUTLANDI.

      
     Daha önce Kars Kalesi eteklerinde Bedesten Meydanındaki açık alanda gerçekleştirilmesi planlanan Nevruz etkinliği olumsuz hava koşulları nedeniyle, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda yapıldı.Kafkas Halk Dansları Topluluğunun sergilediği folklor gösterileri beğeni ile izlenirken, yöresel aşıklar Arif Tellioğlu, Ayhan Şimşekoğlu ve Ilgar Çiftçioğlu sazları ve sözleri ile büyük akış aldı ve yöresel halk müziği konseri verildi.Kars Valiliği ve Kars Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve son bölümü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü önünde yapılan Nevruz etkinliğinde bayram coşkusu yaşandı.
    Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz’ün Nevruz ateşini yakmasının ardından Kars halkı ateş etrafında halaylar çekerek üzerinden atladı. Bu aradan Kars Valisi Türker Öksüz, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Hıdır Ayçiçek, Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç ve AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın temsili olarak demir dövüp yumurta tokuşturdu.
     VALİ ÖKSÜZ, “NEVRUZ, ”BİRLİĞİ, BERABERLİĞİ VE COŞKUYU TEMSİL EDER”

    Kutlama sonrası gazetecilere açıklama yapan Vali Öksüz, Nevruz’un her kesin yakından bildiği gibi birliği, beraberliği ve coşkuyu temsil eden yeni bir yılın başlangıcı olduğunu söyledi.

Karsta_Nevruz_coskusu_yasandi_101.jpg

Karsta_Nevruz_coskusu_yasandi_110.jpg

Karsta_Nevruz_coskusu_yasandi_14.jpg

Karsta_Nevruz_coskusu_yasandi_2.jpg

Karsta_Nevruz_coskusu_yasandi_23.jpg

Karsta_Nevruz_coskusu_yasandi_27.jpg

Karsta_Nevruz_coskusu_yasandi_44.jpg

Karsta_Nevruz_coskusu_yasandi_53.jpg

Karsta_Nevruz_coskusu_yasandi_70.jpg

Karsta_Nevruz_coskusu_yasandi_87.jpg